Живот в Северозапада - там където е сърцето!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: По Ю.В. "Размисли и страсти по култови реплики от бг филми"  (Прочетена 7759 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Самотока

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23737
  • душманин
дори я не моем да отречем че  у неко наши филме слимани преди демокрацета има култови реплики прескочиле времето и пространството си и напипале еднъ тънка струна - за разлика от сеги къде филмете са каат асфалд, дзифт и тн блювоче
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

apostolicia

• Гостенин
Незнайно защо фиюми за гангстери, мафиози и те такава сволоч, се толко котират - мани друго, они се преет с много голем кеф и бюджет. Я па се драндза, коги некой ме кара да гледам фюм като Бандите на Ню Йорк примерно, ели па Дзифт, макар да не са много сходни, ма и двата ме драндзат - кво сеги, требва да се въсхищавам на откровени престъпници ли?
Активен

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2562
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
Благодаря на Ели! thanks Да, идеята ми бе и за някакви дискусии - споделяне кога и как използваме тези култови фрази, конфузни ситуации, кой как ги разбира и т. н. :) Но съм нямала идея да поставям ясни граници, нека кой както чувства и усеща (и ако), така да се включва. Като всеки жив организъм и фолклора се нуждае от храна ;), а много от тези реплики ми се струва, че се губят сред гагстерски и други филми, губят се за младежта. Затова и мислех, тук да бъде някакъв своеобразен пантеон за тях, младежите да научават, да бъдат провокирани да гледат и бг филми "Усмивки от старите ленти" ;).

"Илонке, моле'т'са, глей си работата!" ;D ;D ;D
Аз това го употребявам много често в различни ситуации - да поспорим конструктивно, не може да бъде, слез на земята и др. ;D, и младежта около мен ме гледа странно...
Колко от вас си спомнят този израз?! :)

Не успях да намеря откъс само на това. На 41' 20'' ще го видите. ;) :)

И да, освен филми има и други източници - "Криворазбраната цивилизация", "Българи от старо време", "Вражалец". :)

"- Муш! - Въх! Уби ма..." ;D
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21569
Идеята е добра-просто требваше тоа пост да е у самото начало та дъ нема недоразумения. ;)
Я например един от любимите ми изрази-,,И ние пушиме цигари Кент и ядеме бонбони тик-Так" със съответния жест  със среднио пръст :smeeeh: го използвам тогава коги некой земе да ми се праи на много възвишен и разбирач от неква работа де одавна вече сички знаат кво и що.Особено професионално-обичам да доа неко шушлек от по-голема болница-по-възможност университетска- по некъв повод и да почне да ми разтега ластици за тава и онава ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Рошковец

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 625
Чето некъде, една хамериканска киностудиа говориа по въпроса с убавите и не толко убавите филмове. Азе лично ги дела на такива за пуканкоядяща аудиториа 
и нормални филмове. Та от студиата беа казале, че моо да праат и само убави филмове, ма немат сметка от тех, щот са гледале по-малко и не можели да си избиат парите, къде са ги дале за тех. Демек маймуните одат да гледат сал пуцане, цици и лъскави коли. Разбираемо е, убави филми са праат с много пари. Демек требва да има и говна, които като един вид тор да захранат убавите филмове.
Ша пейстна туке малко от един от любимите ми филми

13-та минута, 26-та, 29-та, абе вопще целиа филм. И книгата, по кяото е правен.
Та в нея оня заамения режисьор, нали постава ена пиеса, па главна роля в неа играе главниа герой във филма - Иван. Та режисьора расправа на останалите артисти в пиесата, че са овчи коне и трбва да сплетничат и на сцената, къто го праат и в живота. Така щели да бъдат торъ, от който щел да разцъфти главниа герой. Същата работа.
« Последно редактиранье: Декември 28, 2011, 09:54:03 от Рошковец »
Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21569
Без тор цвеке не става! ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Караконджул

• Гостенин
Те и малко цитати от Рангел-Баш майстора:

„Прасето е животно — иска грижи“ — Баш Майстора фермер

„Субективният фактор е не просто обект, но и субект на управлението“
— Баш Майстора фермер

„Ше ти сложа шапката…“
— Баш Майстора и Камината

„Тоя брадатия да го махаш от стената“
— Рангел Баш Майстора към един от подчинените си лепнал си снимка на Достоевски.

„Моля ви се, гражданино, успокойте се! Човек, на години СИ!“

„Ако няма в Шумен, във Видин сто на сто ще намерите!“

„Моля ви се, другари! Всичко искайте, само не и камина!“

„Не съм виждал досега такъв шеф, другарю шеф!“

„— Едно време дисаги, мускали, а сега — кемпинг, перкинг…

„Ш'ти даам по 10 лева надник, ама да ми седиш като на плаж — по бански.“

" Болат ме зaбите.. не моем без мезе!"

" Заболеааа ме нервите!"
— Баш Майстора фермер

"Пари ми дай-акъл не ща"
Активен

кумичката

• Тумбак

На 41' се дава отговор на изконния философски въпрос... :green: ;D

П.П. Исках в съответната тема да постна, но е заключена. :-\ ;)
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."

кумичката

• Тумбак
Единствения български сериал, който гледам е "Етажна собственост" и ми се струва, че има страхотни попадения. Ето едно -
"Сигурно последно си ходил на парти, когато Йохан Щраус е бил диджей." :green: ;D ;D ;D
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12589
#Invalid YouTube Link#

На 41' се дава отговор на изконния философски въпрос... :green: ;D

П.П. Исках в съответната тема да постна, но е заключена. :-\ ;)

:punk: :punk:
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

преоданец

• Гостенин
граница 1993г-откъс Осрахте ли се а... осрахте се?!! by nakatagsm
Активен

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3181
Единствения български сериал, който гледам е "Етажна собственост" и ми се струва, че има страхотни попадения. Ето едно -
"Сигурно последно си ходил на парти, когато Йохан Щраус е бил диджей." :green: ;D ;D ;D

на мене ми е исключително любим, поздравявам сценаристите отсекъде.
така убаво испъкват балканските ни черти.
тоа сериал определено се отличава от сички други, дано не спират да пишат сценаристите.
сега се сещам само за една реплика, ама требва а почнем а ги пишем.

Хубавицата Гери на грозната Теменуга:
Моят цяла нощ бълнува - Гроздова, Сливова, Лозанова, Кърджилова.
А таа фтората:
Тиа последните не съм ги пила. :-)
( Кърджилова а гадже на Деян Донков, и он е турлак, за тиа къде не знаат)

Исползвам, Късоглед съм и пея в хора.

Оркестър без име - за ...... и още нещо.

Ай сиктир, ще й свиря десет дена под прозореца! Да не е Лайза Минели?

Тоа ше ме цака с топла бира!

Може да е "Сейко", но е назад.

Чич' Манчо снех те! 6 просту : -) От С деца на море.

Стига простотии, бе тате! Маргарита Карамитева в горепосочения култов филм.

Еди коя си, имаш страшни очи, от Дами канят.

Баш Майстора 1970г. - Айде нема нужда! Тва сички го ползваме :- )

Те и малко цитати от Рангел-Баш майстора:

„Тоя брадатия да го махаш от стената“
— Рангел Баш Майстора към един от подчинените си лепнал си снимка на Достоевски.

" Заболеааа ме нервите!"
— Баш Майстора фермер
"Пари ми дай-акъл не ща"

браво, браво, бех го позабрайла Майстора.

тия ги копирам от друго место, много ме расмиват, въпреки че не на прима виста си ги не спомням:

От филма - „С деца на море” (1972г.)

- Колко коня е лодката?
- Трийсет коня и шест магарета...

- Имам да спя още десет минути и идвам... – казва малчуган, който е наказан да спи следобяд, а иска да излезе с приятелите си.

- Къде е Кирчо? Техните го търсят да го бият...

- А какво е командировка?
- Когато ти плащат е командировка, а когато ти си плащаш е курорт...

ПС. Намерих  реплики от Етажната:

Снаха и свекърва:

-Леко ма, ще ни изпотрошиш!
-Изкуството иска жертви.
-Ами, обеси се тогава на някоя струна.

Банкера сваля Мими ( Милица, която вече не е в сериала).

Той: Намам думи да изразя възхищението си.
Тя: Нищо,пари нали имаш.

Джамбаза: Разликата между българите и италианците е, че след две бири италианците минават на "ти", а българите - на ракия! Куул : -)
« Последно редактиранье: Май 06, 2013, 10:32:17 от Aнe »
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27971
Деян Донков е ут Видин-се пак съ познаваме :krkanje: :krkanje: :krkanje:
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3181
ут Видин, ут Видин, ама и за турлак са пише.
Голем образ е, убавец го играа, разфръгва артиски и манекенки из ефиро.
само ги сменевя, ем го влече да ги сменевя, ем му се удава :)
казват, че е дОбър артис, не съм го гледала на живо,
ако дойде у наше село, ше идем да го гледам.

а по темата забрайх да каам за Улицата и сичките прилежащи скечове.
неповторими и още актуални.
Даже Теди Москов каза у едно интервю, че е предрекъл появата на тва странно явление Николета Лозанова.
http://div.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%9B%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0_l.a_i.259402.html
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11303
  • Бау!
Теди Москов ми е като Божество в очите. Изключителен талант!

А па тоо Деян Донков го гледах некъде и ми са стори голем простак.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Страницата е създадена за 0.239 секунди с 23 запитвания.