Живот в Северозапада - там където е сърцето!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Severozapad BG - карта на резервата  (Прочетена 10926 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

masok

• Гостенин
Re:Severozapad BG - карта на резервата
« Reply #15 -: Септември 25, 2009, 08:36:17 »
ей самоток взаймствам от тебе...............................кво ша речеш да почнем да строим сз-стена.............кат китаиската деба ;Dсериозно се отделим деба кат ни несаферат за нищо ...............ша ги караме си плащат да влазат при назе и да гледат ;D ;D ;D
Активен

Рошковец

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 625
« Reply #16 -: Септември 25, 2009, 08:58:59 »
Язе знаех че тама има некви останки ма па ча с канале?

Има канале, лично съм ги виждАл, издзидани са с ени тънки четвъртити тули и с оросан. Моа да пОкажа и фотка, ма сиги ша вида дали моа да я кача, че малко съм скаран с тиа интерминете
Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

Рошковец

• Тумбак
« Reply #17 -: Септември 25, 2009, 09:03:15 »
Нещо не ми са получава, затава те го линка http://www.panoramio.com/photo/27166897
тава къде свети по средъта а шахта за вентилацеа, с керамична шия. Завирах са да я вида изотдоле та обрах сума паужини, после жената ма увиква полвин час, че съм бил откАчен и са щеле да ма изедът змии и гущере из теа камънаци.

...е те така... ;)
« Последно редактиранье: Септември 25, 2009, 09:04:39 от Дръмон »
Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

Рошковец

• Тумбак
« Reply #18 -: Септември 25, 2009, 09:13:49 »
БлагодАрим, Дръмоне, ша пОчерпа да го еба. Ако моа да са откопча ша прескоча на трети на сбирката, нема а та зАбраа. То и на Капитана съм обещал одавна.
Активен

RadioAktive

• Гостенин
« Reply #19 -: Септември 26, 2009, 11:27:25 »
RadioAktive  де са затри бе монче? никав та нема?! да не си са задомил?  ;D
Байчо туке сам.2 месеца бех на морето и прайх шъшкъний после са прибрах у резервата за 1 седмица  и прайх още по-големи шъшкъний па се довлекох вчера у Търново!
Активен

илюшин

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12378
« Reply #20 -: Септември 26, 2009, 11:50:12 »
Що па западната граница да свръшва с географската на България. Има ено село у Српско отвъди Салаш, къде сека година се сбират на границата и се плескат на един същи език (тука лингвистите че кажат къв, ма я ми се струва че си е северозападен за стра).
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

RadioAktive

• Гостенин
« Reply #21 -: Септември 26, 2009, 11:52:28 »
Що па западната граница да свръшва с географската на България. Има ено село у Српско отвъди Салаш, къде сека година се сбират на границата и се плескат на един същи език (тука лингвистите че кажат къв, ма я ми се струва че си е северозападен за стра).
Я имам туке у Търново 1 познате от Босилеград.Пре спокойно моем са разберем на нашенски диалект с тех!
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12937
  • Лижанин
« Reply #22 -: Септември 26, 2009, 12:43:28 »
Начи, куто ги глеам туглите - ич не приличат да са от римско време. Азе лично съм къртил такива останки, ебен ти бетоня ебен ти кирпича - ного е здраво тава !
Активен

Оньо-с-коньо

• Гостенин
« Reply #23 -: Септември 26, 2009, 12:47:57 »
Не моа никога да свръшва на западната граница , што я сам у Италеа , брусенино а у Испанеа , а има един туке е у Америчко , СЗ заразата са а разнесла по цел свет :)
Ина едно село до Рим тука , казва са Тор Сан Лоренцо , там има около 1500 пустиняци , сички ,или почти сички са СЗ , тама а мининкио Резерват :) Втората Българиа
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #24 -: Септември 26, 2009, 12:48:53 »
и ти си праф деба ;)
Активен

Оньо-с-коньо

• Гостенин
« Reply #25 -: Септември 26, 2009, 12:52:39 »
Здрасте , Генин :)
Я си пиа кафето и и тръса Дзен , и си мисла , убаво да съ знаат кореньете , и историческата родина , но ни има насегде :)
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8439
  • Život brže prolazi
« Reply #26 -: Септември 26, 2009, 01:00:45 »

Kaртата свршва по политическата граница на Българиа поради сравнително прости причини. Пръво, тва неа карта на диалектите кък са били преди 70-80 годин, а карта на резервата като културна опщност, такъв къв е днеска. А за тиа години откък е има таа граница, ората от двете ? страни са станали различни. Представи си на двама братя децата нги се раждат у различни држави-като се срещнат след години, ем са братчеди, ем не моа си сберат приказката.

Второ, таа карта а сопственост на тоа форумец и изобразява ората у него. А ора от сръпската част на толашко тука немаме. Имаше един човечец от зайчар, ма он се обади само некоко пъти. Кога тука се сберат, да кааме, десетина човека от сръбско и почнат свободно да участват у форума, тогава моо кааме че политическата граница вече не,ма значение и да уключиме и техните села у резервата.
« Последно редактиранье: Септември 26, 2009, 01:03:21 от Krokich »
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #27 -: Септември 26, 2009, 01:02:02 »
Не моа никога да свръшва на западната граница , што я сам у Италеа , брусенино а у Испанеа , а има един туке е у Америчко , СЗ заразата са а разнесла по цел свет :)
Ина едно село до Рим тука , казва са Тор Сан Лоренцо , там има около 1500 пустиняци , сички ,или почти сички са СЗ , тама а мининкио Резерват :) Втората Българиа
Правилно, требва да има и карта на глобалниа резерват и да бодеме каборки и ньеа  ;D
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21569
« Reply #28 -: Септември 26, 2009, 01:38:13 »
Начи я подкрепям Крокич и за двата му предни поста.Сакам сал да напраа една миничка вметка-сегишниа СЗ се явява като некъв аналог на некогишните гръцки градове-полиси,къде са пращале експедиции да колонизират крайбрежиата на Средиземно  и Чръно море.Та и нашио СЗ-ората от ньего колонизират и разнасат СЗ Дзено и Даото и Духъ на СЗ из Цела Европа,тук таме Америчко ,па чекаме неко наш човек да бъцне тумбако и от Австралиа ели Китай и Япониа. ;D ;D ;D.
ПП-ако беме като ониа сбираните с лъжица по чаршафо македонци като се сети за Дзен,си по мислих че моа да намериме неква СЗ жилка у Лао Дзъ примерно ;) ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #29 -: Септември 26, 2009, 01:47:13 »
Те и за световниа резерват карта, бодете да видиме докъде стига резервата:

Активен

Страницата е създадена за 0.262 секунди с 23 запитвания.