Живот в Северозапада - там където е сърцето!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Никола Крумов  (Прочетена 8648 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Никола Крумов

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 14
Re:Никола Крумов
« Reply #15 -: Март 17, 2017, 01:47:04 »
Те мъ на. Самоток, нищо не съм получавал. Отговарам на сички въпросе.
Активен

Kapitana

• Гостенин
« Reply #16 -: Март 21, 2017, 07:32:12 »
Те мъ на. Самоток, нищо не съм получавал. Отговарам на сички въпросе.

Баце, тикиви ора куту тебе требе да има у тоа форум, не сал затраджии, де са чудат от кво да умрат.
Активен

Никола Крумов

• Тумбак
« Reply #17 -: Март 22, 2017, 03:45:09 »
Благодара, Койо. Я треъ фанем некоа моа историа а преведем на нашенски. Правил съм го на страницатъ си у ФБ, па един вика: "Гледай го тоя - прописал на македонски!" Турих го на макя му и трих.
Активен

Никола Крумов

• Тумбак
« Reply #18 -: Април 09, 2017, 02:09:05 »
Приателкътъ ми са учи а шофиръ

Юбимата изкаръ книжкъ, тъкмо коги са вземааме. Такова карънье не бех виждал – лазда тава свидетелство е било издадено од инструктор, членуващ в съюзъ на слепите и глуите. Купииме си фтора колъ, че Нора а не прилазъ къде мойтъ. Форд Сиера хечбек, ено и шес бензин, 85-та годин. Страшен ръняк – изгнила отсекъде, заабен салон, да дадеш на задна, треба а вкючиш парното. Гумите – папуци, моторъ клопа куто ньиел влък у бадънь, форсиръш ли го, са отвара багажникъ. Да завиъш налево, пръво треба да навиъш волана половин оборот у десно, сакаш ли а поемеш надесно – пускаш задължително чистачките, инак неще. Единиъ фар свети внътре къде купето, другиъ фръга у Космосъ. Мойтъ Нора са флюби в пръвата си колъ. Била страотна: чръвена (всъшнос ръждъва), спортна (що е очекутена), вонещъ нъ гориво (предниъ сопственик са е пробал да гя изгори)... С бъдещата ми невестъ и таралежъ Тихомир седаме унътре за пръво кръгче (тапицериятъ смръди на умрели койоте). Деба, неще а запали – кам да видим поди капака. Ам, тоа кумулатур е од кръщенето нъ бабъ ми... накаарам му го. Имъм един резервен у мъгъзътъ. Турам го – стойкатъ му а прекината, но с ена дъскъ и манко тел некак го заглавям на положение. Фтори опит – стартеръ виъ връло куто кръно магаре, раждащо носорогче. Коляновиъ вал превръта, а отзад излаза гъст чернобилски дим. Потегламе сакче сме разгромана бетонопробивнъ машинъ. Праи ми фпечатление, че коги пуща магнета ели отвара пенджура, Нора натискъ съединитела. Така я били учили – винаги съединител. Откривам, че у жабката са свили гнездо стадо гарване, а некъде отзад лагерувът лисици. Радиото фаща сал чалга станции, но нищо – па са забавлеваме. Леко ускорение – викам на Норката а изпроба спирачките. Натискъ педая сас все силъ до доле. Браво, при скорос от 40 км/ч спирачниа път е полвин километър. Тръгаме по черно, та а не утрепем некой. Фтумобилът грома ужасно: губим задна лева врата, птиците отлитът, ечицата нги са изюпват, лисиците са кутат поди задните седалки. През запалката потича антифриз, а предниъ амортисьор пъква мегу чистачките (кои работат сал при дръпната ръчнъ). Стигаме барата. Колатъ куртурлисва сас тътена на манка водородна бонба. Зел съм рикия, два големи селски домата и сол. Тримата пием и си прикааме (Тишката гньете диви круши). Лъжа юбимата, че в ония дръвета съм намерил ного интереснъ костенуркя. Она доажда заинтригувана, а знаа, че нема никвъ костенуркя – връшъ си съвесно мъжката рабутъ. Мръкиня са. Таа барака изопщо неще а запали. Наклаждам огин и убивам ена умрела риба. Слачам седалките и ги стуръм на топло. Вечераме. Кво му треба на човек – девокя с коя са обичате, един шашув приател, рикия, цигари. Говорим до късно (Тишо са е насисал куто сфиня у ляпавица и го метам в жабката при пиленцата, за а не напиня нъ пиянъ главъ да дири юбоф, па и да не го изеде некой звер ели медунь, до къ са съпикяса). С Нора тръсим костенуркътъ за последно. Заспиваме пред огнището завити с ено мулясало одяло. На сутринтъ Сиерата па неще а тръга. Юбимата предполага, че воднатъ понпа не подавъ искръ в накладките. Че бутам до село – дако... има манко навално по пъкя. Съга разбиръм що Форд пръви са инсталирале отопление на задниъ пенджур – през зиматъ а не им мръзнът ръцете на тиъ, къде бутът. Нора стана отличен шофьор – тежък десен крак, добре разпънат среден пръст, използване на богат залеж от свирепи клетви и пцувни...
Активен

Самотока

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23743
  • душманин
« Reply #19 -: Април 09, 2017, 02:13:35 »
 guru
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Даца

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5514
  • Тулуп
« Reply #20 -: Април 09, 2017, 02:44:56 »
Никола, чела съм те в webcafe и се радвам, че мога да те прочета и тук. :krkanje: guru
Активен

Пепо

• Админ
  • Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2872
« Reply #21 -: Април 09, 2017, 03:31:39 »
Продължавам да се илим, БРАВОС
Активен

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9344
« Reply #22 -: Април 09, 2017, 06:09:29 »
Браво,тука си е написано на нашенски! thanks thanks thanks
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

Байо Либен

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2636
« Reply #23 -: Април 10, 2017, 09:39:36 »
 guru ЕВАЛА. guru
Активен
яж пи и се весели.
Библията ни учи да обичаме ближния,а Кама-сутра объяснява, как да го правим.

Никола Крумов

• Тумбак
« Reply #24 -: Април 18, 2017, 12:48:02 »
Преведено от афторъ за поздраф на форумъ:

Разговор с юбиматъ от фчеръ

- Нороу, яла вам. Не повним за кой си съга на Европейското по футбол у Францеа?
- За Словениъ.
- К’ва Словениъ, ма – они не играат.
- Напротиф – онден биа.
- Я оди са оцефериш. Словениъ не съ класираа.
- Възможно а, но биа.
- Кого?
- Не мъ интересувъ.
- Ааааа... буалчето ми юспесто. Сакаш а речеш Словакиъ.
- Я съм за Словениъ.
- Ба, тизе шашува ли си, ма? Словениъ играа на Европейското у Белгиъ и Оландиъ. Тукъ е ги нема.
- Тогивъ че викам за тех на Европейското у Белгиъ и Оландиъ.
- Па, оно свръши!?
- И?
- К’во „и”? Тава пръвенство прикючи две иляднатъ годинъ – резултатите са ясни.
- Мен мъ не бръка – продължавам а ги подкрепам.
- Нъ Европейско, къде е завръшило?
- Да.
- Ей, къ мъ едосваш! Малиииии... габардисах... Гледъй тукъ у нетъ, глуарник таков – Словакиъ играа с Уелс и Русиа.
- А после със Словениъ?
- К’ва Словениъ, ма оууу... що са дзепаш... Словакиъ... Словакиъ.. киъ... киъ!
- Бегай – нема а ми казваш от кой съм язе.
- За Словакиъ си – разбери.
- Я ми са не стръви, бе лумпал!
- Еж, па таа! Дако... кам да видиш тоа клефук със сбръканътъ прическъ? Он игра ли?
- Да.
- Верно а. Каа съ Марек Хамшик, деба дръгела и а от Словакиъ.
- Нъ мен ми прилича на словенец.
- Мхм... на словенец ти приичал... деййй... щъ скинъ къкто гладен циганин домашнъ баницъ!
- Койо, скуталъ съм ена бутилкъ жин у ладилникъ. Сакаш да гя изпием на терасатъ и после а са осуунем мегу чаршафете?
- Ооооо... да... ного ясно!
- Според теб кък са представа отборъ на Словениъ на тава Европейско?
- Ъмммм............ тоо......................... бе, убаво играат мончетътъ.

Активен

Генчо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 13663
  • Веган
« Reply #25 -: Април 18, 2017, 02:11:31 »
 :smeeeh:
Активен

Байо Либен

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2636
« Reply #26 -: Април 18, 2017, 02:41:50 »
 guru само Словакиа  :smeeeh:
Активен
яж пи и се весели.
Библията ни учи да обичаме ближния,а Кама-сутра объяснява, как да го правим.

Самотока

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23743
  • душманин
« Reply #27 -: Април 18, 2017, 10:56:57 »
 guru guru guru
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9344
« Reply #28 -: Април 19, 2017, 10:20:28 »
 :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:

Ем съм го чел и преди и сеги па са заюснах  :smeeeh:
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

Никола Крумов

• Тумбак
« Reply #29 -: Април 28, 2017, 03:20:55 »
Заради две неизмити чинии

Таа заран муаме пръжени порезаници. Тръгайки за работъ, юбимата дуднье да измиъ двете чинии. Илим са – тава не а мъжкъ работъ. Представаш ли си лъвицатъ от прайда да иде при лъвъ и а му рече: „Еу, шашкънин, отвадай да миъш чиниите на баратъ.” Тоа кък ли че гя погледне!? Мъжът има охранителни функции, онодащи задачи, а също и да носи дом по-едри умрели животни. На излазанье Нора буторнясва вратникъ. Едосана е. Мен мъ неа ного стра от ньеги, но кък ли че мъ седеросъ таа палиъ:
- Че ми подреди (сиреч скута) чейлите.
- Че ми закупи глупочави дреи, къде приичам с тех на баласурник.
- Че говори по време на спортъ.
- Че ми показва фотки на тъпата природъ.
- Че мъ лиши от лупанье.
- Шъ каже на приятелките си, че ми е миничък, но мъ обичалъ куто човек (после они че разкажът на моите приятеле).
- Че мъ дразни на тема футбол – она а от трите влъчи отбора.
- Че ми гнете от салатата (киселото зейе).
- Уж случайно че ми носи несгоден ели смръдел пепелник.
- Че ме накара да ѝ земъ минерална водъ от магазиня, за а мъ злепостави пред продавачките.
- Нарочно шъ оди сал по гъзорезки, но ша твърди, че ѝ а дошло (за седми път тоа месец).
- Че мъ предаде на комшиите, че язе написах с големи букви „Х*Й” в асансьоръ, а не бабъ Ганка (в което съм уверил сички).
- Че мъ накаръ да гледам най-малоумниъ спорт – рипанье у въздуа в снег с дъски на ногите.
- Че мъ заведе на место, къде не мом да одим по анцунг.
- Че са оноди с тоа неуметник Уентуърт Милър.
Човек требъ да има смелос у животъ – нема а измиъ клесните чинии, па к’во ще а стаъ. Обедвам на ратиа, играем си с мачкатъ Ивелинъ (я съм дживгарче, она е мачка), връша си моите работи, глеъм снукърс. Стъвня са. Кючалкътъ преврътъ... Изведнаж кожатъ по космите ми са накострежвъ, ладнъ пот са стича към гъзарете ми и образува кристали (все ено съм седнал връз ледени кубчета). С лъвски скок съм на мифкътъ. Гъба, веро, действам. Нора мъ гледа подозрително: „Койо, знааш ли, чиниите са миът и от двете страни!?” Каква глупост само. Защо!? Сакче, куто бръшем троите от масата, гя минаваме и отдоле! Изпълнявам, но сал що я го сакам. Никола е цара у таа къщъ. Постепенно ледоходът в очите ѝ са стопева (сигурен съм, че от студенатъ кръф вените на тава мумиче са заскрежени). Готви набръзо, а язе права ена от най-мъчните салати – краставици. Седаме а са черпим пред талавизоръ. Юбиматъ проговара баш на спортъ...

« Последно редактиранье: Април 29, 2017, 09:01:12 от Никола Крумов »
Активен

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 21 запитвания.