Живот в Северозапада - там където е сърцето!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Кой кви номера а правил, ли те така за смех, ли да си върне на неко шашкънин  (Прочетена 20256 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

преоданец

• Гостенин
Едно време коги немаше ни джиесеме ни интернеде ората са збираа да са веселат, те такива истории са разказваа често за обмена на опит :) Ане къ да ги повна свите, оно не а една неса две, яле новио Дзвер ма присети. Музовире по цела България, ама като наще шашавии никъде ги нема.
Таа шашавиа тръгна от дедо Юбен водниа( тоа къде спираше и пущаше водата у село) у кръчмата коментирале че некъде си са спукал нефтопровод и ората гребале нафта от геранете. Водниа сал ги изгледал одвисоко и рекъл "я мом да направим от чешмата а тече кво си сакам без да излазам от дом даже!" И инги обяснил къ, а онеа първото нещо да им дойде углави а къ да нагодат некой... Те с такива шашкънье съм израснал, па не питайте що съм и я по музовирлъка :green: Ма и номерата са и нги пиперливи ма некак незлобливи, яле имаше един от село къде унук му го земаа у Локо Сф юношите, а он цел живот левскарин, отрече са официално от ньи и мина от червено-черните. Нема ден по късно онеа му фанаа кравичката далматинката( черно-бела за тиа къде незнаат) и да земат два спрея да а боядисат червена с черното да била куто собственика си ...
Активен

илюшин

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12879
Ха, на Цено деда му ли бре?
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

преоданец

• Гостенин
Тц, на Милен, незнам дали още  игра, он беше на 16 тоги...
Активен

киликанзер

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1268
я се сети, къде комшийчето Петранка дошла у назе, па като напръскала веро у герана,
баба и дедо завалиите се беа просрали
пръчката
Детските бели не се броят :-)
То и аз веднъж измих два хляба със сапун и тъкмо да почна третия, баба ме видя и ... както обикновено
Активен

киликанзер

• Тумбак
Е ка да обесна на колегите у офиса що гледам тоа компютър и се ила със слзи? А и они са се южняци.
Викингите ги прави северния вятър (усмивчица съзнателно не слагам)

Както казваше един приятел, разделението на Европата на западна и източна е изкуствено и ненаучно. Европа винаги се е деляла, дели се и ще се дели на северна и южна :-)

За десерт, един виц от "По-новата Еда", скандинавски легенди, записани през 13 век (слагам по една бира на век :-)

Седи един викинг на брега на едно езерце, единия му крак потопен, другия отвън, ама кирлив и вонящ, не ти е работа. Минава негов колега и си запушва носа:
- Такъв мръсен крак през живота си не съм виждал!
Първия вади другия крак:
- Ей на, виж! Тоя още не съм го измил!
 :almus: :almus: :almus: :almus: :almus: :almus: :almus: :almus:
« Последно редактиранье: Декември 12, 2013, 08:56:15 от kilikanzer »
Активен

Гривяк

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5718
  • Чака, бега, мЪчи ма!
 :smeeeh: :smeeeh:
Прав е преоданеца - нема такива идиоте като назе! Азе туке колкото и да им разправам некви шашавлъци от мойте земляце, ония не вдеват, бах ги! Саде един клес от плевенския край де се позасмее, ма па он са големее, да го еба и неко път ша му реча да пръдне, та да му олекне!
Активен
"Северозападът е консервативен, а аз съм северозападен." колегата Фенерски :)

дзвер

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 10
Я го бе забраил що тиа у фирмата му свикнаа и не е интересно ама...У нашта фирма се са патува нанегде и я се са бутам да съм на задната седалка.Катаджиите нали са мои ора казаа,че а задължително да са с колане.А я като седнем отзаде па леекинко фанем коланя на тоа отпреде и полека,полека опиням ма леко та а са не усетат.Леле кво врътенье и наместванье падаше доде са научиа,един даже спира буса да види кво стаа.
Активен

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3182
я се сети, къде комшийчето Петранка дошла у назе, па като напръскала веро у герана,
баба и дедо завалиите се беа просрали
пръчката
Детските бели не се броят :-)
То и аз веднъж измих два хляба със сапун и тъкмо да почна третия, баба ме видя и ... както обикновено

да, да, прав си, действАх бръже, некава асоцеациа с вОда, налеганье, геран.

КиликинДзер, ( турам и едно Дъ за благозвучие и северозападен отенък  ;D )

ти си от ониа спечелени другоземци къде са се престрашшиле, евала, и пишат смело.
ма щом четеш,прекраваш време тукенка,
не ли се изкушевяш да напишеш вЕрвам, чЕкам, нещем, бЕгам.
много е лесно, опитай и таа блага, омайна реч ше те погълне,
ше почнеш да пишеш се по добре и по-добре, ше фкарваш по-трудни думи.

тава нЯма стои не на место.

тук е момента да каам евала на Цони, он е некакво явление.
абсоютно минава за наш чувек.
чес и почитание или респект и уважуха къ вика Чвора  ;D

тона ми е пожелателно-доброжелателен кво и да означевя тва   ;D
« Последно редактиранье: Декември 18, 2013, 08:59:07 от Aнe »
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21569
Баче Цони е великан!И е един от първите извън СЗ ора дето е у тоа Форум.И още по-важно-и досеги е с назе!
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

киликанзер

• Тумбак
КиликинДзер, ( турам и едно Дъ за благозвучие и северозападен отенък  ;D )

ти си от ониа спечелени другоземци къде са се престрашшиле, евала, и пишат смело.
ма щом четеш,прекраваш време тукенка,
не ли се изкушевяш да напишеш вЕрвам, чЕкам, нещем, бЕгам.
много е лесно, опитай и таа блага, омайна реч ше те погълне,
ше почнеш да пишеш се по добре и по-добре, ше фкарваш по-трудни думи.

тава нЯма стои не на место.

тук е момента да каам евала на Цони, он е некакво явление.
абсоютно минава за наш чувек.
чес и почитание или респект и уважуха къ вика Чвора  ;D

тона ми е пожелателно-доброжелателен кво и да означевя тва   ;D

Изкушавам се, Ане, обаче не е толкова лесно...
Първо, аз ухо за западните говори нямам. Всичките ми са еднакви, може би македонския само мога да го отделя, и то защото съм го слушал в детството. Ако се опитам да напиша нещо на правобългарски, ще излезе шопско-трънско-петричка каша. Реже ухото повече от "шъ"-кането насред София :-)
Второ, желание има, способности не толкова. А ако трябва всеки опус да го превеждам и изпипвам както трябва, пустиняшки нашивки я видя, я не...
Трето, то е оправдание за второто, правобългарският не е още кодифициран. Авторитетен източник няма. Правописа мога да го купя от изявените носители от резервата, ама едно е виц да разкажа по друг начин, друго е да речем онова за д-р Хаус да го преведа още веднъж, нали така?

Обаче се уча, имай малко търпение :-)
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17577
  • гньетена с култура
Баче Цони е великан!И е един от първите извън СЗ ора дето е у тоа Форум.И още по-важно-и досеги е с назе!
+1
я не праа разлика между назе и него, он си е от наште!  guru
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2562
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
Преди известно време..., когато бях в 11 клас... ;D, на 18.01. по време на голямото междучасие, аз си седях на чина и треперех, че щяха да ме изпитват. Забола съм нос в учебника и не мърдам. Приятелката ми пък иска да си говорим, но аз я отрязах. И както си треперушкам, по едно време чувам някой да се изцепва от подиума отпред:
- Хорааааааа, искам да ви кажа нещо! Пък Вера днес има имен ден... За два дни след като се е родила, техните са я кръстили Атанаска и после са й сменили името... ;D ;D ;D
И 36 човека се изсипаха вкъщи, майка ми още го споменава този имен ден... ;D
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9456
  • АЙЛЯК!
Преди известно време..., когато бях в 11 клас... ;D, на 18.01. по време на голямото междучасие, аз си седях на чина и треперех, че щяха да ме изпитват. Забола съм нос в учебника и не мърдам. Приятелката ми пък иска да си говорим, но аз я отрязах. И както си треперушкам, по едно време чувам някой да се изцепва от подиума отпред:
- Хорааааааа, искам да ви кажа нещо! Пък Вера днес има имен ден... За два дни след като се е родила, техните са я кръстили Атанаска и после са й сменили името... ;D ;D ;D
И 36 човека се изсипаха вкъщи, майка ми още го споменава този имен ден... ;D

Праф а Генинио! Имаш ИМЕН ден днеска, ама... отсекъде!  :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Кой знаа на колко рикии а бил коту го а измислил!  :green: :smeeeh:
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17577
  • гньетена с култура
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Гривяк

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5718
  • Чака, бега, мЪчи ма!
Буле, ти прифана от Ивка - не днес, на 18-ти има имен ден кумичката!  :smeeeh:
Активен
"Северозападът е консервативен, а аз съм северозападен." колегата Фенерски :)

Страницата е създадена за 0.596 секунди с 22 запитвания.